התקנת גג פנל מבודד

הדרך להבטיח בנייה חזקה ויציבה לאורך זמן, היא להשתמש בחומרי בנייה מתקדמים כמו למשל גג פנל מבודד. פאנלים מבודדים משמשים לסיכוך גגות ואיטומם מפני חדירה של מים ולצורך בנייה של מחיצות וקירות, למבנים ניידים או נייחים, לבניית חדרי קירור תעשייתים או ביתיים, לבניית מחסנים, לסגירת פרגולות ומרפסות, להחלפת גגות אסבסט, לציפוי קירות, לבניית מוסכים ועוד. פאנל מבודד נראה כמו פלטה גדולה ותפקידו לבודד את גג המבנה מרעשים ולשמור על איזון טמפרטורת המבנה גם בימי הקיץ הלוהטים וגם בימי החורף הקרים. לעיתים קרובות, נעשה שימוש בפאנלים מבודדים במקום בבנייה בבטון או בבלוקים בשל יתרונותיו הרבים של הפאנל המבודד.

מהם היתרונות של פנל מבודד?

הפאנל המבודד מעניק בידוד תרמי ואקוסטי למבנה בעלות נמוכה יחסית. הוא מאפשר לחסוך בחשמל ובאנרגיה הכרוכים בהפעלתם של מזגנים או תנורי הסקה ונחשב לידידותי לסביבה. בנוסף לכך, ניתן לבנות בעזרת הפאנל המבודד מבנים בעלי רמת גימור גבוהה ואיכותית. בזכות המבנה הגלי של הפאנל המבודד, הוא נחשב לחזק ועמיד במיוחד ולכן משתמשים בו לאיטום גגות. התקנת גג פנל מבודד היא מהירה ולרוב מסתיימת ביום אחד. פאנלים מבודדים אינם מצריכים תחזוקה שוטפת, הם עומדים בעומס, ויכולים לכלול הרכבה של גופי תאורה, דודי שמש ופאנלים סולאריים.

חומרי הבידוד

פאנלים מבודדים עשויים משני פחים מגולוון צבוע בתנור או משתי שכבות אלומיניום. בין שתי השכבות ישנם חומרי מילוי שונים המשפיעים על הבידוד התרמי והאקוסטי. לפניכם סוגי המילוי השונים הקיימים בפאנל מבודד:

  • פוליסטירן מוקצף: זהו חומר אותו אתם מכירים בשם קלקר. הוא נחשב לחומר המילוי הזול והנפוץ ביותר בעולם. הוא משמש לבניית בתי קירור ואריזה, ללולי תרנגולות, למבני תעשייה ומסחר, למחסנים ועוד.
  • פוליאוריטן מוקצף: זהו חומר המגיע בצפיפות נמוכה ובעל מוליכות תרמית גבוהה. הוא משמש כחומר הבידוד העיקרי במקררים ביתיים ומקררים תעשייתיים, ומשמש לכיסוי גגות וקירות חיצוניים בבתי קירור, מבני חקלאות ומבני תעשייה.
  • צמר סלעים: זהו חומר שמורכב מסלעים מינרליים ומבזלת. הוא משמש לבידוד אקוסטי מפני רעש והן לבידוד תרמי לצורך שמירה על איזון טמפרטורות. בנוסף לכך, חומר המילוי צמר סלעים משמש כחוסם אש. משתמשים בו באולפני הקלטות לצורך בידוד אקוסטי, ולצורך כיסוי קירות לאולמות ספורט, מבני תעשייה, מבנים ציבוריים, חדרי חשמל, מחסנים, מבני ציבור ועוד.
יתרונות של פאנל מבודד

כיצד להתקין גג פנל מבודד?

התקנת גג פאנל מבודד צריכה להתבצע על ידי איש מקצוע מיומן ומנוסה, שנעזר באמצעי הבטיחות המתקדמים ביותר על מנת למנוע נפילה מגובה רב. בתחילת עבודת ההתקנה, על איש המקצוע לסמן את גבולות הגג ולמדוד את המבנה ואת המישוריות שלו. השיפוע של הגג צריך להיות מעל ל-5 אחוז. לאחר הזמנת הפאנלים המבודדים בגודל המתאים, איש המקצוע ינקה היטב את הפאנלים. לאחר מכן הוא יניח את הפאנלים על גג המבנה כך שלא יפגעו בקונסטרוקציה ומבלי ליצור עומס רב מדי על הגג. לאחר מכן, איש המקצוע יבצע טלטול של הפאנל בצורה אנכית. חיבור הפאנל לגג יתבצע תוך התחשבות בכיווני הגשם והרוח, כשהלוחות צמודים זה לזה. הוא יאטום את החיבורים ולבסוף הוא יקבע את הפאנל באמצעות ברגים.

יש לך שאלה לגבי מוצר?

מלא את הפרטים ונציג יחזור אלייך בהקדם.