מדריך המרזבים של ישראל

בכל ביקור שלי מחוץ לישראל אני נפעם מכמות המרזבים שאני רואה סביב, יש מרזבים מכל הסוגים וכל הגדלים ולאחרונה כשביקרתי בלונדון אפילו ראיתי סירות עם מרזבים! ואז הבנתי שאצלנו בארץ צריך קצת יותר להכניס את עניין המרזבים לתרבות ולשיח ולכן החלטנו לכתוב לכם את מדריך המרזבים של ישראל – כל מה שרציתם לדעת על מרזבים אבל לא ידעתם את מי ואיפה לשאול.

מתי צריך מרזב

נתחיל מלהגיד שלמרות ההקדמה שלנו מרזבים נמצאים בשימוש גם בישראל אך אין התייחסות אליהם ומרבית המקומות לא משתמשים בהם גם כאלמנט עיצובי כפי שעושים מסביב לעולם וגם מעטים האנשים שמנקים את המרזב שלהם (וחבל כי זה חשוב מאוד) . המרזבים שנמצאים בשימוש הם בעיקר פונקציונליים אשר מטרתם היא אחת – לנתב את המים החוצה מהמבנה על מנת לשמור על המבנה מנזקי הגשמים.

מרזבים להתקנה עצמית בישראל

לאחרונה בארצנו היינו עדים לתופעות טבע חריגות בהיקפן אשר הביאו עמן גשמים רבים והצפות רבות, אנו לא טוענים כי מרזבים היו מסייעים לכל הבעיות אך מבנים רבים היו יכולים להגן על עצמם ועל תכולתם בצורה איכותית וטובה יותר עם המרזבים היו מנוקים באופן תדיר.
אחת הבעיות הגדולות עם מי גשמים שמחלחלים ופוגעים במבנה היא שבהרבה מקרים לא נוכל לראות את הנזק שנעשה למבנה שכן הוא יהיה פנימי אך במרוצת הזמן העובש שיתפתח יכול להוביל למחלות ובעיות אחרות.

רגע- מה תפקידו של המרזב?

דמיינו כי במבנה מסוים אין מרזב והוא ניצב תחת מטר גשמים בלתי נפסק. בשלב מסוים המשקל של הגשם הנערם כל גג המבנה יהיה עצום ואם הוא יחל להתנקז משם אז יש לנו בעיה שכן יש מצב שחלקים מהגג או הגג כולו יקרסו פנימה. מרזב בגג המבנה פותר את הבעיה הזו בדיוק שכן הוא מאפשר למים להתנקז ולזרום החוצה מהגג אל עבר הקרקע ובכך המים לא נאגרים ויוצרים משקלים גבוהים וגם לא מחלחלים פנימה אל המבנה.

כמו שאמרנו קודם, חשוב מאוד לשמור על תקינות המרזב ועל ניקונו שכן אבק ועלים יכולים לסתום את המרזב ואז אין למים את היכולת להתנקז החוצה ולהתפנות מהגג. באם בביתכם מותקן מרזב פנימי אנו ממליצים לכן לפנות לאיש מקצוע שיבוא לבצע בדיקת תקינות בתדירות קבועה שכן הגישה למרזבים אלו מורכבת יותר והמערכת שמחברת את המרזבים הפנימיים לביוב היא לא דבר שהיינו ממליצים למישהו לא מנוסה לשחק עמו כי התוצאות יכולות להיות מסריחות.

מרזבי אלומיניום או מרזבי פח?

לכל סוג מרזב יש את התכונות שלו ואת מידת התחזוקה הנדרשת, לא כל הסיבות בבחירה בין מרזב אלומיניום, מרזב פח או כל סוג אחר של מרזבים היא בחירה פונקציונלית לחלוטין שכן גם לאלמנט העיצובי יש אלמנט מכריע שיכול להרים את המראה של הבית עשרות מונים באם עושים את הבחירה הנכונה.

מרזבי אלומיניום בהרכבה עצמית

אנו ממליצים לכם להסתכל קודם כל על המרזבים להתקנה עצמית שיש לנו במרזבית שכן מדובר על מוצר איכותי שמגיע עם הוראות התקנה והאחריות והסיפוק שבבניה בעצמכם (וכמובן הסיפוק גובר במידה והמוצר איכותי והעבודה טובה) הוא סיפוק שאין שני לו.
אצלנו במרזבית  תוכלו למצוא מרזבי אלומיניום אשר מחירם לא גבוה, משקלם קל והם מסוגלים להחזיק מים בכמויות שהמרזבים האחרים יכולים רק לקנא. אם אתם רוצים סוג מרזב אחר אז אנו מציעים גם מרזבי אבץ, מרזבי פח, מרזבים מפח מגולוון ועוד מגוון בלתי נתפס של מרזבים איכותיים ומרזבים בהתקנה עצמית שלא רק יגנו על הבית שלכם כמו שאמרנו אלא גם יהפכו אותו למעוצב ויפה יותר.

[]
1 Step 1
שם מלאyour full name
טלפוןyour full name
הודעהmore details
0 /
Previous
Next
< חזרה
נגישות