סנטף הוראות התקנה

אין כמו לשבת בחצר הבית, לקרוא ספר טוב, ללגום משקה מרענן ולנשום את האוויר הצח. אבל מה עושים כאשר יורד גשם או שהשמש חזקה? הדרך להמשיך וליהנות מהישיבה בחצר או במרפסת גם בתנאי מזג אוויר קשים היא באמצעות התקנת פרגולה. הפרגולה משמשת כמעין סככה והיא מהווה פתרון הצללה מצוין והגנה מפגעי מזג האוויר. אם החלטתם להתקין פרגולה או שכבר יש לכם פרגולה בביתכם, חשוב מאוד להתקין סנטף לפרגולה.

מהו סנטף?

סנטף הוא לוח פולימרי סינטטי הנחשב לאחד מהחומרים היעילים ביותר לקירוי הפרגולה. הוא מיועד לשמור ולהגן על הפרגולה ויש לו יתרונות רבים: הסנטף עמיד בפני גשם, חזק מאוד אך גם גמיש, בעל יכולת סינון של קרינה אולטרה סגולה (UV) ויש לו שקיפות גבוהה כך שהוא אינו חוסם את האור של הפרגולה. בנוסף לכך, סנטף לפרגולה מאריך את חייה של הפרגולה ב-20 עד 30 שנה. הסנטף מגיע במגוון צבעים כך שניתן לבחור את העיצוב שלו בהתאם לדרישותכם.

התקנת סנטף

אם החלטתם להתקין סנטף בביתכם, ישנם כמה שלבים ונקודות שחשוב לשים לב אליהם. הנה לפניכם כמה המדריך להתקנת סנטף:

איך מתקינים סנטף לפרגולה
  1. חיתוך הסנטף– ראשית, חשוב לציין שהתקנת סנטף לפרגולה צריכה להתבצע רק לאחר התקנת הפרגולה. הסנטף מגיע בלוחות ברוחב של 1.26 מטר, כשהאורך של כל לוח משתנה בהתאם לאורכה של הפרגולה. על מנת להתאים את האורך של הסנטף לפרגולה, יש לבצע חיתוך לסנטף. מדדו היטב את אורכה של הפרגולה, ובהתאם לכך חתכו את הסנטף. יש לתת תמיכה ללוח ולחתוך אותו בזהירות באמצעות מסור דיסק המכיל להב. מומלץ לחתוך מספר לוחות יחד. לאחר חיתוך הסנטף, יש לנקות את השבבים.
  2. סוג הפרגולה– התקנת סנטף תלויה בסוג הפרגולה שיש לכם. אם מעל לפרגולה ישנו קירוי מבמבוק, יש להתקין קורות עץ מעל הבמבוק, אחרת הסנטף לא יהיה יציב דיו. בין קורה וקורה יש להקפיד על רווחים של 60 סנטימטר, ומעל הקורות ניתן להבריג את הסנטף. אם יש לכם פרגולה מעץ, אפשר להתקין ישירות מעליה את הסנטף.
  3. שימוש בברגים מתאימים– כאשר מתקינים את הסנטף, יש להשתמש בברגי איסכורית האטומים למים. ברגים אלו ימנעו הצטברות של מים סביב הבורג העלולה להוביל לריקבון.
  4. התקנה בשיפוע– התקנת סנטף צריכה להתבצע בשיפוע של לפחות 10 מעלות, זאת כדי למנוע הצטברות של מי גשמים על הסנטף. אם הפרגולה שלכם אינה בנויה בשיפוע, בעל מקצוע יוכל להתקין קונסטרוקציה בשיפוע ועליה הוא יתקין את הסנטף.
  5. חפיפה בין הלוחות– הסנטף הוא לוח המורכב מגלים. חשוב להקפיד על כך שתהיה חפיפה של לפחות שני גלים, על מנת להבטיח התקנה יציבה. חפיפת האורך של הסנטף צריכה להיות לפחות 200 מילימטר.
  6. התקנה– כאשר מתקינים את הסנטף, יש לוודא כי הצד המגן מפני קרינת UV פונה למעלה. בנוסף, חשוב להימנע מדריכה על הסנטף בעת ההתקנה.

כפי שנוכחתם לראות, התקנת סנטף היא מורכבת מאוד. מומלץ לפנות לאיש מקצוע מיומן המנוסה בהתקנת סנטף לסוגי פרגולות שונות. באמצעות מדריך זה, תוכלו לוודא שמתקין הסנטף מבצע את עבודתו כהלכה ומקפיד על התקנה נכונה ובטיחותית.

יש לך שאלה לגבי מוצר?

מלא את הפרטים ונציג יחזור אלייך בהקדם.