הוראות התקנת על פרגולה

אין כמו לשבת בחצר הבית, לקרוא ספר טוב, ללגום משקה מרענן ולנשום את האוויר הצח. אבל מה עושים כאשר יורד גשם או שהשמש חזקה? הדרך להמשיך וליהנות מהישיבה בחצר או במרפסת גם בתנאי מזג אוויר קשים היא באמצעות התקנת סנטף על הפרגולה. הפרגולה משמשת כמעין סככה והיא מהווה פתרון הצללה מצוין והגנה מפגעי מזג האוויר. אם החלטתם להתקין פרגולה או שכבר יש לכם פרגולה בביתכם, חשוב מאוד להתקין סנטף לפרגולה.

למה לבחור בסנטף לפרגולה?

בחירה בסנטף לפרגולה מוכיחה את עצמה בכל אחת מעונות השנה כפתרון האולטימטיבי לקירוי הפרגולה. העובדה כי לוחות הסנטף עשויים למעשה מלוח פולימרי סינטטי שעשוי מפוליקרבונט גלי, היא זו שעומדת בלב התכונות הבולטות ביותר של חומר גלם זה. הסנטף משמש אותנו להפחתת הרעשים שנוצרים כאשר מי הגשמים ניתזים על הפרגולה, אך כמו כן יש לו תפקיד מרכזי בריכוך וסיכוך קרני השמש בעזרת העובדה שהוא מסייע בסינון קרינת ה – UV הנחשבת למסרטנת. בשונה מחומרי גלם אחרים שנהוג להשתמש בהם כדי לקרות פרגולה, כמו למשל עץ, סנטף לפרגולה מאריך את חייה של הפרגולה ב-20 עד 30 שנה. הסנטף מגיע במגוון צבעים כך שניתן לבחור את העיצוב שלו בהתאם לדרישותכם.

בעבר היו לנו אפשרויות מצומצמות לקירוי הפרגולה, אך כיום יש לנו מגוון של סנטפים כולל סנטף שקט, סנטף עם מרזב ואפילו קירוי פרגולה שאפשר לפתוח ולסגור בהתאם למזג האוויר ששורר בחוץ. העובדה שהסנטף הוא פרי פיתוח ישראלי רק מחזקת את ההתאמה שלו למזג האוויר הייחודי שיש במדינתו, ועל פי הערכות התקנה של סנטף משפרת ומאריכה את אורך החיים של פרגולה בכ – 20 שנה.

אפשר להזמין את הסנטף במגוון רחב של גדלים בהתאם לגודל הפרגולה והצרכים שלכם, וכמו כן אפשר להזמין סנטפים בקשת רחבה של צבעים בהתאם לדרישה.

התקנת סנטף לפרגולה – שלבים חשובים

אם החלטתם להתקין סנטף לפרגולה בביתכם, ישנם כמה שלבים ונקודות שחשוב לשים לב אליהם. הנה לפניכם כמה המדריך להתקנת סנטף:

  1. חיתוך הסנטף– ראשית, חשוב לציין שהתקנת סנטף לפרגולה צריכה להתבצע רק לאחר התקנת הפרגולה. הסנטף מגיע בלוחות ברוחב של 1.26 מטר, כשהאורך של כל לוח משתנה בהתאם לאורכה של הפרגולה. על מנת להתאים את האורך של הסנטף לפרגולה, יש לבצע חיתוך לסנטף. מדדו היטב את אורכה של הפרגולה, ובהתאם לכך חתכו את הסנטף. יש לתת תמיכה ללוח ולחתוך אותו בזהירות באמצעות מסור דיסק המכיל להב. מומלץ לחתוך מספר לוחות יחד. לאחר חיתוך הסנטף, יש לנקות את השבבים.
  2. סוג הפרגולה– התקנת סנטף תלויה בסוג הפרגולה שיש לכם. אם מעל לפרגולה ישנו קירוי מבמבוק, יש להתקין קורות עץ מעל הבמבוק, אחרת הסנטף לא יהיה יציב דיו. בין קורה וקורה יש להקפיד על רווחים של 60 סנטימטר, ומעל הקורות ניתן להבריג את הסנטף. אם יש לכם פרגולה מעץ, אפשר להתקין ישירות מעליה את הסנטף.
  3. שימוש בברגים מתאימים-חשוב להשתמש רק בברגי פלרם עם אטם מתאים לסוג הסנטף, לפי הוראות היצרן. יש להדק את הברגים מבלי למעוך את אטם הגומי ומבלי לעוות את צורת הלוח. הידוק יתר עלול לגרום לסדקים, נזילות ולביטול האחריות. הידוק הברגים בניצב (90 מעלות) ללוח.
  4. התקנה בשיפוע– התקנת סנטף על פרגולה צריכה להתבצע בשיפוע של לפחות 10 מעלות, זאת כדי למנוע הצטברות של מי גשמים על הסנטף. אם הפרגולה שלכם אינה בנויה בשיפוע, בעל מקצוע יוכל להתקין קונסטרוקציה בשיפוע ועליה הוא יתקין את הסנטף.
  5. חפיפה בין הלוחות– הסנטף הוא לוח המורכב מגלים. חשוב להקפיד על כך שתהיה חפיפה של לפחות שני גלים, על מנת להבטיח התקנה יציבה. חפיפת האורך של הסנטף צריכה להיות לפחות 200 מילימטר.
  6. התקנה– כאשר מתקינים את הסנטף, יש לוודא כי הצד המגן מפני קרינת UV פונה למעלה. בנוסף, חשוב להימנע מדריכה על הסנטף בעת ההתקנה.

כפי שנוכחתם לראות, התקנת סנטף לפרגולה היא מורכבת מאוד. מומלץ לפנות לאיש מקצוע מיומן המנוסה בהתקנת סנטף לסוגי פרגולות שונות. באמצעות מדריך זה, תוכלו לוודא שמתקין הסנטף מבצע את עבודתו כהלכה ומקפיד על התקנה נכונה ובטיחותית.

יש לך שאלה לגבי מוצר?

מלא את הפרטים ונציג יחזור אלייך בהקדם.