חשיבות בדיקת ליקויי בניה

מהם ליקויי בניה ומתי הם מופיעים?

ליקויי בניה הם ליקויים שמופיעים במבנה והם יכולים להופיע אחרי הבנייה, בין אם מדובר על בנייה חשה ובין אם מדובר על שיפוצים. ליקויי בנייה הם שם כולל למגוון רחב של ליקויים מכל מיני תחומים, לעתים הם יהיו קשורים בצורה ישירה לבניית עצמה ולעתים הם יהיו קשורים לעיצוב המקום, כמו למשל חיפויים על הקירות. לעתים הם יהיו קשורים דווקא לתשתיות במקום ולא למבנה כמו למשל ליקויים בתשתית החשמל, במערכת האינסטלציה או הניקוז וכולי. במקרים מסוימים הם יהיו קשורים לרצוי ולמצוי בתכנון המבנה, כמו למשל שטח קטן יותר בפועל ממה שתוכנן וכן הלאה.

מדוע חשוב לבדוק אותם ולטפל בהם?

חשוב מאוד לבדוק את ליקויי הבנייה באופן הכי מקיף שיש כיוון שעם הזמן הם יחמירו. יש ליקויים שיכולים להיות מסוכנים מאוד גם לבריאות לש דיירי הבית ולא רק לאסתטיקה כמו למשל ליקויים במערכת החשמל או בשלד הבטון של המבנה. חשוב לבדוק את ליקויי הבנייה גם כדי  שתקבלו עליהם פיצוי הולם. אם לא תבדקו את ליקויי הבנייה בזמן יש סיכוי שתגלו אותם רק אחרי כמה שנים יכול להיות שהקבלן או השיפוצניק שהיה אחראי על הבנייה לא ייקח על עצמו אחריות. במצב כזה יש סיכוי טוב שתצאו קירחים מכאן ומכאן, גם עם ליקויים מצד אחד ומצד שני ללא כל יכולת לטפל בהם כפי שמגיע.

כיצד יש לבדוק אותם באופן מקצועי?

אי אפשר לבדוק את ליקויי הבנייה באופן עצמאי. גם אם אתם אנשי מקצוע מתחום מסוים, כדי לבדוק חלק מסוים בבית יש צורך בכלים מתאימים וגם בניסיון רב. כדי לבדוק את המערכות בבית ואת כל הליקויים האפשריים מכל תחום שהוא, יש צורך לעבוד עם חברת ביקורת מבנים. התהליך עצמו ידוע בם בדק בית שבמהלכו בודקים את כל חלקי המקום וכמובן גם ליקויי בניה קוסמטיים. רק לאחר בדיקה מקצועית כזו אפשר להבין מה מצב הבית והאם יש צורך לבצע תיקונים, ואם כן, עד כמה הם צריכים להיעשות בדחיפות. בסופו של דבר חברת ביקורת המבנים תשפיע על המשך חייכם בשנים הבאות.

כיצד נבחר את הצוות המתאים למשימה?

אפשר להבין כי חברת ביקורת המבנים היא אחת החברות החשובות ביותר שתעבדו איתן במהלך הבנייה של הבית החדש או השיפוצים שאתם מבצעים בבית. יחד עם זאת היא צריכה להיות העדה שתייצג אתכם בבית המשפט כאשר הקבלן לא יסכים לכך שיש ליקויים, או שלדעתו הוא לא אחראי לכך. כדי לבחור חברת ביקורת מבנים שלא תאכזב אתכם אתם חייבים לבצע סקר שוק מעמיק. בסופו של דבר סקר השוק יעזור לכם גם להשוות את המחירים וכמובן גם להשוות את כל שאר הפרמטרים בין החברות השונות, כמו למשל ניסיון החברה, הבדיקות שהיא מבצעת ודרך הביצוע וכן הלאה.

האם יש ליקויי חמורים במידה שונה?

יכולים להיות ליקויי בניה חמורים מאוד לצד ליקויי בניה שכלל לא מסכנים את המבנה, אלו יהיו ליקויי בנייה קוסמטיים. ליקויי בניה קוסמטיים יכולים להיות בכל מיני חלקים מהשטח המשותף בבניין מגורים ועד כמובן הגינה או המרפסת ברמת הדק או המרצפות. ליקויי בניה אלו יפגעו בעיצוב בלבד אם כי לא מסכנים את הדיירים בשום צורה, בניגוד לליקויים משמעותיים יותר כמו למשל רצפה עקומה, נזילות סמויות בבית, לוחות חשמל שמתחממים מהר יותר, סתימות או נזילות בצנרת הביוב וכן הלאה. אחרי בדק הבית חברת ביקורת המבנים תספק דו"ח מסודר שבו היא תספר על כל ליקויי הבניה שנמצאו.

למגוון מוצרי מרזבית לשיפוץ ובנייה היכנסו

מתלבטים מה המוצר הנכון עבורכם? צרו עמנו קשר בטלפון 03-9282828 וצוות המומחים של מרזבית ישמח לעמוד לרשותכם בכל שאלה.

[]
1 Step 1
שם מלאyour full name
טלפוןyour full name
הודעהmore details
0 /
Previous
Next
< חזרה
נגישות