גג רעפים או גג בטון – מה עדיף ואיך מתחזקים

שני סוגי הגגות הנפוצים ביותר בארץ הם כמובן גגות בטון וגגות רעפים, לכל אחת מהשיטות יש יתרונות משל עצמה וגם חסרונות ואנחנו יוצאים לבדוק ולנסות למצוא תשובה לאיזה גג מתאים יותר לאקלים הישראלי ובכלל, איזה גג יעניק לכם את התמורה הטובה ביותר.

גגות רעפים

גגות רעפים נראים מדהים ובעינינו משדרים תחושה של אירופה הקלאסית או לפחות איזה בית בהרים של שוויץ. הבעיה מתחילה כאשר אנחנו מדברים על איטום גגות רעפים ואז אנו מגלים כי נושא זה הוא למעשה העקב אכילס של גגות הרעפים. בגלל צורת הישיבה של הרעפים אחד על השני והעובדה כי הן עלולים ליפול או להינזק חלקית יש חשיבות רבה בביצוע איטום איכותי.
אם אתם רוצים לבצע צביעת גג רעפים  חשוב מאוד שתדעו כי לצבע שתבחרו יש השפעה מכרעת על הטמפרטורה בתוך המבנה, לכן בארץ משתמשים בצבעים בהירים אשר קולטים פחות חום, לגג ישנה השפעה של עד 30% על הטמפרטורה בתוך הבית, אל תזלזלו זה בימים החמים שיש לנו בארץ.

גג רעפים

לפני שתתחילו בעבודות הצביעה של גג רעפים חשוב מאוד קודם כל לוודא כי ברשותכם כל אמצעי הבטיחות שכן עבודה על גגות היא עבודה בגובה וחשוב לבצע אותה בצורה אחראית ובטוחה. בדיוק כמו כל עבודה על מרזבים או עבודות גובה אחרות. עוד דבר שחשוב הוא לנקות את הגג מלכלוך ואבק ולתת לו זמן להתייבש בצורה ראויה, לייצר שכבה של חומר קושר (לרוב על בסיס טרפנטין) ומעל ניתן להשתשמש בצבע הרצוי שבחרתם, רק שימו לב שאתם בוחרים צבע שמיועד לשימוש חוץ ולעמידה בשמש ובפגעי מזג האוויר.

גגות בטון

גגות בטון נחשבים לעמידים יותר לאטימות וכיום הם פחות או יותר הסטנדרט בבנייה בארץ אך מדובר על בניה אשר עלותה גבוה יותר שכן התקנות סביב גגות בטון עשויות לייקר את הבניה בכ20 עד 30 אחוז. גם האיטום של גגות הבטון אשר נעשה באמצעות רצועות ביטומנית אשר צריך להחליף כל עשר שנים בממוצע.

גג בטון

מן הצד השני גגות בטון לרוב מאפשרים עבודה קלה הרבה יותר בכל תהליכי האיטום והצביעה שכן צורת הגג השטוחה מסובכת הרבה פחות מאשר הגג המשולש של הרעפים. סביב נושא המותאמות לאקלים הישראלי קיימת מחלוקת רבת שנים בין אדריכלים וקבלנים בארץ באשר לזהות הגג המועדף. אם נשפוט על פי ההיסטוריה אז נגלה שלאורך כל השנים הבניה באגן הים התיכון הייתה של גגות שטוחים בניגוד לבניה במדינות הצפון הקרירות אשר הייתה של גגות רעפים.

אז מה עדיף?

האמת שלתשובה הזו אין מסקנה חד משמעית ומדובר על מכלול של יתרונות לעומת חסרונות אשר כל אדם צריך לבצע בעצמו, הדברים החשובים ביותר שעליכם לתת את הדעת מעל להכל הוא מי האיש שעליו אתם סומכים, מי קבלן העבודות שאתם רוצים שינהל את הפרויקט הזה. חשוב לבצע תחקיר ולהיפגש עם המועמדים על מנת להבין מהם בצורה מפורטת מהי שיטת העבודה שבה הם מבצעים את האיטום והבידוד, מה משך האחריות על העבודה,  מה משך העבודה המשוער ועוד שאלות, המטרה העיקרית שלכם היא לקבל ממנו כמה שיותר פרטים על מנת שתבינו את התמונה המלאה של הפרויקט שאתם עומדים לקחת עצמכם.

אם אתם מתבלטים ולא יודעים מה סוג האיטום שמתאים ביותר בעבורכם אז אתם מוזמנים ליצור עמנו קשר עוד היום ונשמח לעמוד לשירותכם ולסייע לכם בהגשמת החלום שלכם  – בית משל עצמכם.

[]
1 Step 1
שם מלאyour full name
טלפוןyour full name
הודעהmore details
0 /
Previous
Next
< חזרה
נגישות