כיפוף פחים – תכונות ויתרונות

כשמדברים על פחים לכולנו עולה דימוי לא חיובי בראש, אבל אנחנו לא באים לדבר על פח מלשון פח אשפה אלה על חומר הגלם המופלא שנקרא פח. מדוע אנו מכנים את חומר הגלם הפשוט להפליא הזה בתיאורים כמו מופלא? פשוט מאוד, כ-90% מכלל העבודות בתחום הבנייה מצריכים שימוש כלשהו בפחים. וזה עוד מבלי להזכיר את תחום כיפוף פחים או חיתוך פחים.

מה זה פח בכלל?

פח הינו סוג של מתכת אשר נוח לעבוד איתה ונוח לעבד אותה לשלל תצורות וגדלים. עוד מראשית ההיסטוריה ישנם תיעודים של שימוש בפח לבנייה ולשאר שימושים יום יומיים. ישנם סוגי מתכות רבות אשר ניתן לייצר מהן פחים: אלומיניום, בדיל, אבץ, פלדה ועוד רבים אחרים.

מה הן תכונות הפח?

  • עמידות למים
  • עמידות בלחץ גבוה
  • נוח לעיבוד
  • חומר גלם זול
  • קל לתיקון
  • כושר בידוד גבוה
  • בעל מראה אסתטי
  • משקלו קל

כיפוף פחיםומה זה כיפוף פחים?

כיפוף פחים הינו תחום נרחב של עבודה עם פח, בשלב הראשוני יש להפוך את המתכת ליריעות פח על ידי תהליך ערגול (או ריקוע) והתוצאה שמתקבלת הינה משטח אופקי בעל עובי מסוים (את העובי ניתן לקבוע למגוון של עוביים אך הסטנדרטי הינו 6 מ"מ) אשר ניתן או להשתמש בו כפי שהוא על מנת למשל ביצוע עבודות קירוי של חדרים, מחסנים, וכו'.

באם יש צורך בפח בצורה אחרת אז אנו פונים לתהליך של חיתוך וכיפוף פחים. באמצעות כיפוף מנוגד של שני צידי הפח אנו מעגלים את הפח וניתן בשיטה זו לייצר קשת רחבה של צורות אשר תתאים לכל מקום שתרצו למקמו עד לרמת הדיוק הקטנה ביותר.

מה היתרונות בחיתוך וכיפוף פחים?

כיפוף וחיתוך פחים מאפשר לנו להגיע לרזולוציה מדויקת עד רמת המילימטר של הפח למיקום בו אנו צריכים להשתמש בו. כאשר אנו רוצים למשל לייצר אפקט גלי לתקרה גלית או לייצר מרזב העשוי פח או אפילו לעבודות אחרות הקשורות בפח ודורשות תצורות שונות ומשונות, ניתן לבצע כיפוף פחים ברמה גבוהה מאוד כיום באמצעות הטכנולוגיה החדישה הזמינה אצלנו במרזבית.

האם ישנם חסרונות בביצוע כיפוף פח?

לא היינו מגדירים זאת כחיסרון אלא כתוצר לוואי שיש לקחת בחשבון לפני שמתחילים בביצוע תהליך כיפוף הפח וזו העובדה כי בעת הכיפוף הפח מאבד משטח הפנים שלו ולכן חשוב מאוד לתכנן זאת כהלכה ולעבוד מראש עם כמות גדולה יותר של פח על מנת שלאחר כיפוף הפח התוצאה שנקבל תהיה במידות הרצויות.

חיתוך פחיםחיתוך וכיפוף פחים בימנו

ציינו בתחילה כי שימוש בפח לבנייה, אך גם ליצירה של עבודות אומנות, הינו נפוץ עוד משחר ההיסטוריה אך כיאה למאה ה-21 כיום הטכנולוגיה מאפשרת לנו עבודה מדויקת. הפח הינו חומר גלם נפוץ ופופולרי בכל העולם ועובדה זו הופכת אותו גם לחומר גלם אשר דורש המצאות באופן תדיר, זו הסיבה שזהו אחד התחומים עם הכי הרבה פיתוחים בשנים האחרונות אשר מסייעים במלאכת כיפוף הפחים (וגם במלאכת חיתוך פחים) והופכים אותה לקלה, זולה ומהירה יותר מתמיד.

שיטות עבודה חדשות אשר נסמכות על הטכנולוגיות החדשות הללו מאפשרות לנו לדעת מראש בדיוק כמה סנטימטרים נאבד בתהליך כיפוף פח עוד לפני שנתחיל לבצע את הפעולה.

אז לפני שאתם מתחילים לחשוב על כיפוף פחים, הדבר הראשון שאתם צריכים לעשות הוא לפנות למומחים שלנו במרזבית. אנחנו נסייע לכם להבין את התהליך הנדרש לביצוע העבודה ונספק את התוצר האיכותי ביותר עם רמת הגימור הגבוהה ביותר ובמחיר הנוח ביותר.

לפרטים נוספים אודות חיתוך וכיפוף פחים כל מה שאתם צריכים לעשות זה ללחוץ על מספר הטלפון פה ולחייג אלינו עכשיו ואחד מנציגנו יעמוד לשרותכם בכל הנדרש. או ליצור קשר באמצעות האתר
אזור המרכז והצפון: 03-9282828  |  אזור הדרום: 08-6288825

מתלבטים מה המוצר הנכון עבורכם? צרו קשר וצוות המומחים של מרזבית ישמח לעמוד לרשותכם בכל שאלה.

[]
1 Step 1
שם מלאyour full name
טלפוןyour full name
הודעהmore details
0 /
Previous
Next
< חזרה
נגישות