כללי בטיחות לעבודה בטוחה בהתקנת מרזבים

מרזב הוא אמנם פריט מאוד "שולי" עבור מי שבונה בית או קונה בית חדש, אלא שנוכחות של מרזב ותקינותו, יכולות להשפיע באופן דרמטי על איכות החיים בבית, במיוחד כמובן בעונת החורף. המרזב הוא האמצעי שמאפשר פינוי וניקוז של מים מגג המבנה ובכך מונע הצטברות של מים שעשויים לגרום לרטיבות נרחבת בתקרת הבית. מבחינת תהליך ההתקנה, המשמעות היא שעבודת התקנת מרזב היא התקנה שמתבצעת בגובה, החל מגג המבנה ועד הקרקע, מה שמחייב עמידה בשורה של כללי בטיחות לעבודה בטוחה בהתקנת מרזבים.

מהם הסיכונים הקיימים בתהליך התקנת מרזב?

ובכן, התקנת מרזב היא עבודה המבוצעת בגובה, לעיתים בגובה רב מאוד ומעצם כך היא הופכת לעבודה הנושאת עמה סיכון רב לעוסקים במלאכה. סיכון זה יכול להיות אף גבוה יותר כאשר התקנת המרזב אינה מתבצעת במסגרת תהליך הבנייה של המבנה. הסיבה לכך היא שבתהליך הבנייה נעשה שימוש בפיגומים חזקים ובהתקנים שונים המאפשרים עבודה בטוחה יחסית בגובה רב. לעומת זאת, כאשר אנו רוצים להחליף מרזב תקול בבית קיים, אנחנו לא נקים פיגום זקפים לגובה של עשרות מטרים רק לצורך התקנת המרזב. מכאן, שפעולת ההתקנה תצטרך להתבצע באמצעות כלים אחרים שכנראה מציעים רמת בטיחות נמוכה יותר.

עבודה בטוחה במרזבים

מהם כללי הבטיחות החלים על מי שעוסק במלאכת התקנת מרזבים?

ובכן, בישראל קיים קובץ רשמי העוסק בתחום של כללי בטיחות בעבודה בגובה רב. כללים אלה חלים על כל סוגי העבודות המבוצעות בגובה רב, ולכן אתם חייבים לבחור חברת הדרכות עבודה בגובה לביצוע הדרכות תקניות לעובדים בגובה בין שמדובר בניקוי חלונות בגורד שחקים, בין שמדובר בבניית מבנה רב קומות, בין שמדובר בטיפול בעמודי חשמל ותקשורת ובין שמדובר בהתקנת מרזבים.

כללים אלה כוללים אלמנטים בסיסיים כמו חבישת קסדה, נעילת נעלי עבודה גבוהות, שימוש בכפפות עבודה רובסטיות ולבישת סרבל עבודה מבד עבה, כל זאת ועוד תלמדו בהדרכות עבודה בגובה. בנוסף לכך, כללי הבטיחות כוללים אלמנטים שונים שמיועדים להגן על העוסקים במלאכה עצמם. כללים אלה כוללים את הנושא של הדרכה, הכשרה והסמכה של העובדים לפני עלייתם לגובה, ציוד העובדים באמצעים לעיגון גופם אל קיר המבנה, שימוש באמצעים שיבטיחו עבודה יציבה ובוטחת בכל שלבי ההתקנה וכדומה. לבסוף, כללי בטיחות אלה מתייחסים גם לסביבה המיידית באזור שמבוצעת עבודת ההתקנה. כללים אלה יכולים לכלול קשירה של כלי עבודה כבדים ועיגונם לקיר המבנה, שימוש בנרתיקי עבודה לנשיאת כלי העבודה ואבטוח כל כלי בנפרד לגופו של העובד כך שלא ייפול מטה וכן הלאה.

חשוב להבין שכללי הבטיחות הם כללים כלליים שחלים על כל סוגי העבודות המבוצעות בגובה רב ולכן יש לבצע את ההתאמות הנדרשות של הכללים למשימות הקטנות שמרכיבות את התהליך של התקנת מרזבים כמו למשל הנושא של הגבהת חלקי המרזב, יציבת העובד בזמן עיגון צנרת המרזב לקיר המבנה ואפילו ביצוע מדידות לפני תחילת ההתקנה.

לכל שאלה או באם אתם מעוניינים בפרטים נוספים, צרו עמנו קשר באמצעות האתר או חייגו אלינו ל 03-9282828

[]
1 Step 1
שם מלאyour full name
טלפוןyour full name
הודעהmore details
0 /
Previous
Next
< חזרה
נגישות