מברגת אימפקט

בשוק כלי העבודה קיימות מברגות רבות מסוגים שונים. אחד המאפיינים הבולטים המשפיעים על תהליך רכישת המברגה טמון בעוצמתן. לפיכך יש לבחור את המברגה בהתאם לאופי העבודה שיש לבצע, לתדירות השימוש ולתנאי סביבת העבודה.

שוק כלי העבודה בעולם בכלל ובישראל בפרט קיבל בשנים האחרונות תאוצה רבה, עם כניסתם של פיתוחים טכנולוגיים מתקדמים שהפכו הן את הכלים הפניאומטיים והן את הכלים הנטענים לחכמים, עוצמתיים ויעילים יותר.

מברגה חשמלית

בתחום המברגות, ניתן הצביע על שני סוגים מרכזיים:

 1. מברגת אימפקט – מברגה מתאימה לעבודה עם מתכות כבדות והברגות.
 2. מברגת קלאץ' – מברגה המתאימה לעבודות עדינות, עבודות קידוח

לרוב, מברגת האימפקט מאפשרות ביצוע עבודות הדורשות כוח הברגה גדול באופן משמעותי ומתאים לעבודות במוסכים. בנוסף, מברגת האימפקט מספקת כוח מאסיבי בכיוון ההברגה, כך שלא צריך להפעיל כוח רב על מנת  שהבורג יחדור אל החומר.

למה לבחור במברגת אימפקט?
מברגת אימפקט מומלצת לשני שימושים עיקריים:  הברגת כל סוגי הברגים. השימוש השני והפחות נפוץ הוא בעבודות קידוח עדינות, כגון קידוח בעץ או גבס.

מברגות אימפקט – הסוגים השונים

קיימים 3 סוגים של מברגות אימפקט:

 1. מברגת אימפקט נטענת – בעלת סוללה נטענת המאפשרת שימוש במקומות ללא נגישות לחשמל.
  מברגה נטענת הינה מושלמת לבעלי מקצוע וטכנאים בעלי ניידות גבוהה.
 2. מברגת אימפקט פניאומאטית מברגה בטיחותית המופעלת על ידי אנרגיה של אוויר דחוס
 3. מברגת אימפקט חשמלית – לשימוש ביתי ולמקומות נגישים לחשמל

עבודה נכונה עם מברגת אימפקט

עוצמת העבודה הגבוהה באופן יחסי עם המברגה, מצריכה שמירה על מספר כללי זהירות בסיסיים וקריטיים.

 • ראש מברגה יציב הוא קריטי לפעילות תקינה עם המברגה. קיים יתרון בשימוש בראש מברגה מגנטי שיספק יציבות בראש הבורג.
 • בעת ההברגה, יש לשמור על אחיזה יציבה עם פלג הגוף העליון
 • יש להרחיק את האצבעות בעת החלפה של ראש הבורג.
 • תקינות הסוללה בעת ההטענה – חשוב לבדוק כי בעת הטעינה, המטען אינו מתחמם.

כמה עולה מברגת אימפקט

מכיוון שמברגת אימפקט היא מברגה מאוד נפוצה, קיים רחב של מותגים וסוגים ובמחירים משתנים –  החל ממאות ועד אלפי שקלים. ככל שרמת העוצמה והדיוק גבוהים יותר, כמו כן משקל המברגה יהיה נמוך יותר, כך המחיר יהיה גבוה יותר. בישראל קיימים מס' מותגים מובילים המספקים מברגות אימפקט עוצמתיות במיוחד.

בזוקו שילובים תוכלו למצוא מגוון רחב של מברגות אימפקט, כלי עבודה פניאומטיים וכלים  נטענים של חברת Ingersoll Rand  יצרנית הכלים הרשמית של מרוצי  הNASCAR- בארה"ב ושל מספר קבוצות פורמולה 1.

מברגת אימפקט

לאחרונה, הושק מפתח אימפקט נטען ”1/2 20V  של מדגם –  W7152 , מפתח האימפקט החזק ביותר בקטגוריית מפתחות ה-"1/2. המפתח החדש מכיל מנוע עוצמתי ללא פחמים – עמיד, יעיל והטוב ביותר בקטגוריה. 4 מצבי סגירה מדויקים, עוצמה מטורפת – מקסימום 1360 ניוטון/מטר או 2040 ניוטון/מטר עוצמה מירבית, לכלי שגודלו רק 207  מ"מ ומשקלו 3.4 ק"ג בלבד.

דגם זה כולל בתוכו גם תאורת לד היקפית הכוללת 4 מצבי עמעום. מנגנון פטיש – חסין, עמיד ומתאים על כל סוגי המתכות. הדק הפעלה משנה מהירויות עם בלם אלקטרוני המספק שליטה מוחלטת ובטיחות מקסימלית על הכלי, תוך הפסקת הסיבוב באופן אוטומטי. בסיס טעינה משודרג – פטנט ייחודי המשלב מסגרת פלדה מחוזקת, להגנה מושלמת מנוזלים קשים, חומרים כימיים ונפילות, ומערכת בקרת צריכת חשמל   IQvהכוללת 4 מצבים.

כלי העבודה של Ingersoll Rand מספקים עוצמה, דיוק ואחיזה נוחה וללא פשרות נוחה למגוון רחב של יישומים בתחומי הרכב והתעשייה.

< חזרה