ניקוי מרזבים

מרזבים. אחד מחלקי הבית הפחות מוערכים שיש, שירים יד מי שחושב שהמרזב הוא החלק החשוב ביותר בבית. חשבתי שלא אראה ידיים באוויר. זו בדיוק הסיבה שאנו הולכים לדבר במאמר הזה על מרזב וחשיבותו לתחזוק הבית כמו גם על כיצד יש לנקות מרזבים בצורה יעילה, בטיחותית וכזו שתבטיח את אורך חיי המרזב לעוד הרבה שנים.

מה עושה מרזב?

תפקידו העיקרי של המרזב הינו לאגור את מי הגשמים ולנתב אותם אל מחוץ לקירות הבית. אומנם לא בכל בית הדבר הכרחי אך במבנים שתעלות הניקוז הללו לא קיימות אנו רואים כי הבית נוטה לספוג נזקים מפגעי מזג האוויר. לא כל הנזקים שייווצרו יהיו נראים לעין בלתי מזויינת אך גם אלו (כמו אלו שרואים בבירור) יכולים לא רק לפגוע במבנה אלא גם להוביל להיווצרות עובש ועמו מחלות ותופעות לוואי לא נעימות.

ניקוי מרזבים
מי הגשמים אשר לא מנוקזים מהגג עלולים לחדור אל תוך קירות המבנה ולייצר רטיבות אשר עלולה לפגוע בחוזקת המבנה, כך גם הדבר במקרה שהריצוף שלכם נמצא בגובה הקרקע והינו חשוף לפגעי השלוליות והגשמים אשר עלולים בתורם להרים את המרצפות ולפגוע בריצוף. מזג האוויר בתורו עלול לקחת את מצבורי המים הללו, אשר חדרו אל תוך הקירות ונשארים ליד העצים שבתוך שלד המבנה, ולגרום להם לכווץ ולנפח את העץ (בהתאם לעונת השנה) ובכך בעצם לייצר סדקים בקירות ולערער את יסודות המבנה.

איך מנקים מרזב?

קודם כל בזהירות. מרזבים מעצם היותם מרזבים נמצאים על גג הבית. יש מרזבים פנימיים אשר חבויים מהעין ויושבים בתוך תעלות רוח ויש מרזבים חיצוניים אשר ניתן לראות בבירור. המשותף לשניהם הוא העובדה שעל מנת לנקות את המרזב כראוי ולהעניק לו טיפול מסור יש צורך לטפס על גג הבית ולכן אנו מפצירים בכם לשמור על כל כללי הבטיחות, קטנים כגדולים.

הדברים שכנראה תמצאו על המרזב ותצטרכו לנקות יהיו רבים כמו למשל, עלים, שקיות פלסטיק, לשלשת, אבק ועוד לכלוך שעף ברוח ונוטה למצוא את מקומו על או בתוך המרזב.

כאשר אתם עולים לגג המבנה הצטיידו בכלים הבאים:

  • סולם בטיחותי
  • קסדת עבודה (או משהו להגן על ראשכם)
  • דלי גדול
  • שקית אשפה
  • מטאטא
  • שני בקבוקי מים (אחד לשתייה והשני לשלב הניקוי האחרון)

מרזב מיוחד ומעוצב
התחילו באיסוף הפסולת שהצטברה בתוך המרזבים, הרימו את העלים, פנו את שקיות הפלסטיק שהתעופפו להן מעלה ומעל הכול בדקו גם האם משהו חוסם את המרזב בפנים. על מנת לוודא זאת השתמשו בפותח סתימות או בכבל ארוך וגמיש על מנת שתוכלו להכניסו פנימה ולדחוף את מה שנתקע שם.

לאחר שסיימנו את חלק הניקוי ואיסוף האשפה מהמרזבים נעבור לשלב הבא שהוא בדיקה של חלודה ושאר פגעי מזג האוויר במרזב. במידה ותראו חלודה הסירו אותה על ידי שפשוף נייר זכוכית ולאחר מכן צבעו אותה בצבע ייעודי לטיפול בחלודה.
אם אתם מבחינים כי חלק מהמרזב שבור או דורש החלפה, השתמשו במספריי פח על מנת להוציא אותו והתקינו חדש במקומו. אם צריך לאטום חלק מסוים השתמשו בחומר איטום ייעודי לגגות ומרזבים שהוא חזק ועמיד יותר.

מרזבים קונים רק במרזבית

אנחנו במרזבית מתמחים בכל הקשור לבית, אחד החלקים שאנו מוצאים כי הוא החשוב ביותר הוא המרזב. אם אתם מחפשים מרזבי אלומיניום, מרזבי פח, מרזבי אבץ או מרזבי נחושת אז הגעתם למקום הנכון ביותר! כל מה שאת צריכים לעשות זה ליצור עמנו קשר בטלפון 03-9282828 או 08-6288825 ואחד מנציגנו ישמח לסייע לכם ולעמוד לשירותכם. עוד דרך ליצור עמנו קשר היא לפנות אלינו באמצעות אתר האינטרנט שלנו.

[]
1 Step 1
שם מלאyour full name
טלפוןyour full name
הודעהmore details
0 /
Previous
Next
< חזרה
נגישות