לא רק איטום – כך תכינו את הבית לחורף

אומרים שהזמן הטוב ביותר להכין את הבית לחורף הוא דווקא בעונת הקיץ, אז עכשיו כשהקיץ נמצא בשיא שלו, כדאי מאוד שלא לחכות לרגע האחרון, להסתכל לטווח הארוך ולהכין את הבית שלכם כמה שיותר מהר. מה חשוב להכין? למען האמת, כדאי להקדיש זמן ולבדוק שהכל עובד כראוי החל באיטום הגג ועד לחימום פנים הבית שלכם. 

איטום הגג

אם יהיו לכם נזילות מהגג במהלך החורף כתוצאה מאיטום לקוי, תהיה לכם בעיה לתקן זאת מכיוון שאת רוב חומרי האיטום צריך ליישם בסביבה יבשה וגם לתת להם זמן להתייבש. לכן עונת הקיץ היא הזמן המושלם לעלות לגג ולבדוק אם יש פגמים או בלאי שצריך לתקן על מנת למנוע נזילות. כמו כן אם אתם גרים בסביבה כפרית וסביב הבית שלכם יש המון עצים, כדאי לעלות על הגג כדי לנקות אותו מעלים נושרים שהצטברו. 

התקנת קמין יוקרתי

חימום הבית בימות החורף הקרים הוא חלק בלתי נפרד מהאווירה הקרירה שמאפיינת את העונה הזאת בשנה, כאשר לכל בית יש את ההעדפות שלו. אם אתם אנשים שמעדיפים להתחמם לים האח הבוערת, כנראה שהגיע הזמן להתחיל לברר על קמין. ישנו מבחר שלם של קמינים יוקרתיים אותם תוכלו להתקין בבית שלכם ועליכם לבחור את האחד שעונה על כל הצרכים והמטרות שלכם. במידה ויש לכם כבר קמין בבית, בעונת הקיץ מומלץ לתחזק ולנקות אותו היטב כדי שיתחיל להיות קר הוא כבר יהיה מוכן לשימוש. 

איטום גגות

איטום חלונות ודלתות

כאשר האיטום סביב החלונות והדלתות אינו מיטבי אתם סתם תבזבזו המון אנרגיה על חימום הבית. כמו כן יכול מאוד להיות שבעיות איטום כמו אלו יגרמו גם לנזילות בזמן שגשום בחוץ. זה יכול להיות מאוד מעיק לכן פשוט כדאי לבדוק שהכל אטום כמו שראוי ואם לא, לחדש את שכבת הסיליקון מבחוץ. ברוב מקרים מדובר במשימת עשה זאת בעצמך, כל שצריך הוא סיליקון ואקדח מיוחד. אם אתם מתקשים, תוכלו להזמין אנשי מקצוע שיעשו זאת עבורכם. 

נקו את המרזבים

עוד משימה שעליכם לבצע לפני שהחורף מגיע היא לנקות את המרזבים. אם המרזבים שלכם מלאים בעלים, חול, מחטים ולכלוך באופן כללי יהיה להם קשה לנקז את המים אל מחוץ לבית שלכם. כאשר המים אינם מתנקזים כראוי אתם מסתכנים בנזילות, דליפות ונזקים מסוגים שונים לכן כדאי להשקיע מאמץ ולעשות זאת, כדי ליהנות מכמה שיותר שקט נפשי. 

< חזרה