האם מומלץ להשתמש בסיליקון לאיטום חיצוני?

קירות חיצוניים הם מעט בעייתיים. מצד אחד הם חשופים הרבה יותר לפגעי מזג האוויר וכפועל יוצא מזה הם נוטים להיהרס ולאבד מזוהרם במהירות רבה יותר מאשר קירות פנימיים, אך בנוסף לכך יש להם חשיבות לא פחותה מהקירות הפנימיים (ויש כאלו שיאמרו כי החשיבות שלהם אף גבוהה יותר) כיוון שהם משמשים כחזות הבית ועוד לפני שמישהו ישפוט את ביתנו מבפנים, הוא ייראה אותו מבחוץ והלוא ידוע עד כמה חשוב הרושם הראשוני. אבל לא באנו לדבר כאן על קירות חיצוניים כאלמנט של יופי, אנחנו רוצים לדבר על מה לעשות כאשר הבית נזקק לשיפוץ חיצוני. במצבים כאלו אי אפשר להסתפק בעבודת שיפוץ חובבנית ולכן חשוב להבין יותר על אפשרויות כמו סיליקון לאיטום חיצוני, כדי שנוכל לדעת כיצד לטפל בקיר החיצוני הבעייתי.

לא רק בשביל היופי – סיליקון לאיטום חיצוני הוא פתרון נהדר

מעבר לעובדה כי הקירות החיצוניים שלנו הם חלק בלתי נפרד מהאסתטיקה של הבית, יש להם תפקיד לא פחות חשוב באיטום הבית ובסיוע לתפקודו מבחינה אקוסטית ותרמית. בואו וניקח לדוגמה את שיטת הבניה הקלה, בשיטה זו איטום קירות החיצוניים הוא אחד המפתחות העיקריים לכך שהבית יוכל להיות באמת אקולוגי וירוק. חומרי הגלם בהם משתמשים בסוג בניה זה, הם כאלו אשר להם יכולות איטום ובידוד מהמעלה הראשונה ולכן כאשר אנחנו צריכים לבצע בהם עבודת תחזוקה חשוב מאוד לבחור בקפידה את סוג משחת האיטום.

סיליקון לאיטום חיצוני נחשב לבחירה נפלאה בעבור רבים מהסדקים ומהשברים שתרצו למלא בקירות החיצוניים של הבית. בעבר דיברנו על חומרי איטום מומלצים וגם ברשימה ההיא הסיליקון הגיע למקומות הגבוהים ביותר בזכות התכונות שלו, אך במקרה של איטום קירות חיצוניים לסיליקון יש יתרון על פני מתחרים רבים כיוון שהוא מגיע בהמון סוגים וצבעים. אפשר למצוא סיליקון לאיטום שקוף, לבן, שחור ובעוד צבעים רבים ודרגות מישחתיות משתנות.

איך מומלץ להשתמש בסיליקון לאיטום חיצוני?

השלב החשוב ביותר הוא כמובן לאבחן את מקור הבעיה ולזהות בדיוק היכן נדרשת העבודה להתבצע. חשוב מאוד שנזהה אם הבעיה היא פנימית או חיצונית כיוון שהבנה זו תכתיב לנו את חומר האיטום הרצוי. חשוב גם להכין את השטח לעבודה על ידי כך שנוודא כי השטח שמסביב מקולף ומוכן לאיטום. לפני שנתחיל באיטום המלא, חשוב לעבור על הסדקים ועל החורים עם שפכטל או כלי אחר כדי להעיף את כל החלקים המתקלפים. את החלק הזה תבצעו עד אשר תגיעו לחלק בקיר שהוא קשוח ולא מתקלף.

לאחר שסיימנו את השלב הזה אנחנו צריכים לעבור לביצוע חיזוק יסודות הקיר. ישנם צבעים מיוחדים שיעזרו לקיר להתחזק ויהוו בסיס מושלם לעבודת האיטום. אחד מהחומרים הללו הוא פגפיקס, אך יש חומרים נוספים כמו למשל אלסטופיל או גומי קיר. רק חשוב לבדוק שהחומר בו אתם בוחרים להשתמש אכן מומלץ לביצוע המטלה הספציפית הזו.

השלב השלישי הוא שלב האיטום ופה כבר אפשר לבחור גם בחומרי איטום כמו מסטיק אקרילי שיכול להיות שימושי. אך כמובן שיש עוד חומרים אחרים. באופן כללי אנחנו תמיד ממליצים להתייעץ עם איש מקצוע לפני תחילת העבודה כדי לוודא שאתם יודעים מה צריך לעשות וכדי שלא תגיעו למצב שבו אתם מנסים לשפ. אך בפועל אתם מייצרים נזק גדול יותר שלתקן אותו ייעלה לכם הון תועפות.

סיליקון לאיטום חיצוני

אז האם סיליקון מומלץ לאיטום חיצוני או שמה עדיף מסטיק אקרילי מסוג כלשהו?

האמת היא שאין המון הבדלים מבחינת שני החומרים האלו (סיליקון לאיטום ומסטיק אקרילי) בגזרת היעילות שלהם, שניהם יבצעו את המלאכה על הצד הטוב ביותר ואפשר בלב שלם להמליץ על שניהם לאיטום קירות חיצוניים. אך חשוב שכן תבינו את ההבדלים השונים כי מדובר על שני חומרים שאומנם מבצעים את אותה משימה, אך בצורות שונות. הסיליקון הוא חומר העשוי מסיליקון ולאחר ששמים אותו במקומו הוא לא מתכווץ או משתנה, למעשה על סיליקון אי אפשר גם לצבוע ולכן חשוב לבחור את צבע הסיליקון לאיטום שיתאים לפרויקט.

לעומת זאת המסטיק האקרילי, או המסטיק הפוליאורטיני שלו תכונות דומות, צפוי להתכווץ לאחר היישום שלו בשטח אך חשוב לדעת כי עליו אפשר לצבוע. המשחות הפוליאוריטניות נבדלות מהאקריליות בדביקות והצמיגות שלהן, אך חוזק ההידבקות של המשחות הפוליארטוניות נחשב לגבוהה בהרבה משאר המתחרים והוא מושלם לביצוע עבודות על משטחים העשויים מחומרים טבעיים.

אצלנו במרזבית תוכלו למצוא המון סוגים של משחות וחומרי איטום, אך מובן שמעבר לכך יש לנו את כל הציוד שאתם צריכים כדי לבצע כל עבודה הקשורה בבית. לאורך שנים ביססנו את מעמדנו כספקים מובילים בענף הבניה ולזכותנו יכולים לדבר מאות ואלפי הלקוחות המרוצים שלנו, אשר ממשיכים לבוא ולבקר אצלנו גם שנים ארוכות לאחר הרכישה הראשונה שלהם. אז בואו והצטרפו אלינו למשפחת מרזבית כדי ליהנות לא רק מחומרים איכותיים ומחירים זולים, אלא מעל הכול מיחס של כבוד ומקצוענות חסרת פשרות.

יש לך שאלה לגבי מוצר?

מלא את הפרטים ונציג יחזור אלייך בהקדם.