החלפת מרזבים בפרויקט שיפוץ בניין

כשאתם ניגשים לפרויקט שיפוץ בניין, סביר להניח שהדברים שבאמת מעניינים אתכם כוללים את תוספת המרפסות לכל דירה, תוספת החדרים לכל דירה, שיפוץ חדר המדרגות והלובי, הוספת המעלית, הוספת החניות ואולי גם השיפוץ ועיצוב הפנים שלהם תזכה כל דירה בבניין. יחד עם זאת, בפרויקט כזה ישנם גם הפרטים הקטנים שלרוב אנחנו לא נותנים להם את הדעת, אך יכולים להשפיע מאוד על איכות החיים שלנו בבניין, ולעיתים אף לגרוע מכל שיפוץ שעשינו בבניין. בשורות הבאות נסביר זאת באמצעות הדוגמא של החלפת מרזבים בפרויקט שיפוץ בניין.

אילו מרזבים מותקנים במסגרת שיפוץ בניין טיפוסי?

מרזבים הם למעשה צינורות הנמתחים לגובה הבניין על מנת לנקז מי גשמים. מרזבים יכולים להימתח מכמה נקודות בבניין. בכל בניין ישנו מרזב שפתח הכניסה שלו הוא על גג הבניין ומטרתו היא לנקז את מי הגשמים, כך שלא ייווצרו שלוליות גדולות על גג המבנה. במרבית המקרים, ישנו יותר ממרזב אחד כזה בכל בניין. מרזבים נוספים יכולים להימתח ממרפסות השמש במבנה, כשלכל מרפסת יש מרזב משלה. מרזבים אלה הם מכלולים מאוד פשוטים שמבוססים על צינור פשוט שמוביל מים באמצעות כוח המשיכה. יחד עם זאת, מרזבים יכולים לעבור שחיקה משמעותית לאורך השנים, הן בגלל החשיפה שלהם לשמש והן בגלל החשיפה שלהם ללכלוך, ללחות ולרטיבות. כמו כן, מרזבים אלה נוטים להיסתם מדי תקופה, גם אם בראש המרזב מותקן מסנן.

באופן כללי, כאשר מדובר על החלפת מרזב בבניין משותף מומלץ לבחור בחברת בניה אשר זהו תחום ההתמחות שלה או בחברה אשר מתמחה בשיקום ושיפוץ מבנים.

החלפת מרזב בנין משותף

למה בכלל להחליף מרזבים?

כאמור, מרזבים אמורים להוביל מים עודפים ולסלק אותם מהמבנה. תפקוד לא תקין של המרזבים במבנה יכול להוביל להיעדר הפונקציה החשובה הזאת, והתוצאה הבלתי נמנעת היא הצטברות של כמויות גדולות של מים לאורך החורף, שנה אחרי שנה. הצטברות זו של מים יכולה לגרום לנזקים לדירות בקומות העליונות בצורת חדירת מים וגרימת רטיבות בתקרה. יחד עם זאת, מרזבים לא תקינים יכולים לגרום לתופעה דומה בכל דירות הבניין, אם וכאשר המרזבים עצמם אינם אטומים היטב, נסדקו במעט או נשברו לאורכם. במקרה זה, המים הזורמים בהם יחלחלו אל קירות המבנה ויכולים לייצר נזילה ורטיבות בכל אחת מהדירות שהמרזב עובר בצמוד אליה.

החלפת מרזבים

במה כרוכה החלפת מרזבים?

החלפת מרזבים בפרויקט שיפוץ בניין יכולה להיות שונה ממקרה למקרה בהתאם לסוג המרזבים, לאורך שלהם, לכמות שלהם, למתווה שלהם ולאופן בו הם מותקנים על הבניין. החלפה של מרזבים שמוטמעים בתוך קירות המבנה תתבצע בדרך כלל באמצעות איטום של המרזב הקיים והתקנת מרזב חיצוני לאורך הקיר החיצוני של המבנה. אם תרצו שגם המרזב החדש יעבור בתוך קירות המבנה, זה עשוי להאריך מאוד ולייקר מאוד את הפרויקט. כיום ישנם מרזבים חזקים מאוד שמגיעים בשלל גוונים ועיצובים, ושאותם ניתן לשלב בכל סוג של מבנה מבלי לפגוע באסתטיקה הכוללת של חזית המבנה.

מתלבטים מה המוצר הנכון עבורכם? צרו עמנו קשר בטלפון 03-9282828 וצוות המומחים של מרזבית ישמח לעמוד לרשותכם בכל שאלה.

[]
1 Step 1
שם מלאyour full name
טלפוןyour full name
הודעהmore details
0 /
Previous
Next
< חזרה