הכן את ביתך לחורף: 5 בדיקות שחובה לעשות בכל בית

אומנם קצת קשה לראות את זה, אבל החורף מתחיל להתקרב וכמו בכל שנה יש כמה דברים שחשוב לבצע ולבדוק בטרם תתחיל עונת הגשמים. כחברה המתמחה בציוד לענף הבניה, אנחנו במרזבית מודעים לחשיבות של ביצוע בדיקות הכנה לחורף ולכן החלטנו להצטרף השנה להכנות ולהציע כמה בדיקות לבית לקראת החורף שאפשר לבצע בקלות כבר היום.

למה חשוב לבצע בדיקות לבית לקראת החורף

הבתים שלנו, במיוחד בתים פרטיים, הם מעין ייצור חי שאפשר ממש להקשיב ולשמוע את הקולות שהוא משמיע במהלך היום. חומרי הגלם מהם עשוי הבית שלנו נוטים לבלאי ולעניין לא תורמים כמובן פגעי מזג האוויר, או לפעמים שימוש לא נכון במאפייני הבית. החורף שבפתח הוא המבחן האמיתי בעבור הבתים שלנו, במיוחד לקראת עונת הגשמים הראשונה שהולכת ומתקרבת, אשר באופן מסורתי נחשבת לזו שמביאה עימה הכי הרבה צרות. לכן כדאי לבצע בדיקות לבית לקראת החורף עוד בטרם תתחיל עונת הגשמים ובכך אולי להימנע מבעיות לא רצויות.

את מרבית הבעיות שיש בבתים אפשר למנוע מבעוד מועד בעזרת בדיקות נכונות ותיקון הליקויים. אך חשוב לבצע את הבדיקות לפני ביאת החורף כדי שלא נגיע למצב שבו ישנה בעיה לא מטופלת שרק תלך ותחמיר. אז נכון שהחורף הישראלי לא ידוע במזג האוויר הקשוח שלו, אך הדבר לא אומר שאנחנו רוצים לבחון את הבית שלנו ולשלם על כך מחיר כבד לאחר מכן אם הוא ייכשל בבחינה.

הכן את ביתך לחורף: 5 בדיקות שחובה לעשות בכל בית

5 בדיקות בית לקראת החורף שחובה לבצע

 • בדיקות איטום חיצוני
  עוד לפני שהגשם הראשון, כאשר הגג והקירות עדיין יבשים, זה הזמן המושלם לבדוק את מידת האטימות שלהם. שימו לב במיוחד לחיבורי הקירות והתקרה, אך אל תשכחו לבדוק גם את הגג עצמו. אם אתם מבחינים באזורים שבהם האיטום נפגם בכל צורה שהיא, השתמשו בסיליקון לאיטום חיצוני כדי לתקן את הבעיה. אם רואים כי הבעיה ממשיכה, שווה להתייעץ עם איש מקצוע.

 • בדיקת מרזבים
  בתים פרטיים אשר להם יש מרזבים חייבים לבצע בדיקות בית לקראת החורף עם דגש על המרזבים אשר נוטים להיות המקור של בעיות רבות בחורף. כדי לבדוק אם המרזב שלכם דורש תיקון צריך לבצע בדיקה בשני שלבים. השלב הראשון הוא ניקוי המרזב מעלים ולכלוך, ולאחר מכן בשלב השני משפריצים מים אל המרזב ובוחנים אם יש נזילות או סתימה.

 • בדיקות איטום פנימי
  אם אתם גרים בביתכם כבר כמה שנים אתם וודאי יודעים היכן המקומות המיועדים לפורענות. אך אם אתם חדשים בבית שווה להזיז וילונות ורהיטים כדי לחפש אזורי נזילה וכתמי עובש ישנים כדי לזהות את המקומות האלו. עוד דבר שאפשר לעשות הוא ללכת ליד חלונות סגורים ולבדוק אם יש רוח מנשבת. בעזרת מסטיק פוליאוריטני תוכלו לתקן בעיות במקומות קשים במיוחד כמו הכיור או החלונות הלא אטומים.

 • חימום וגינה
  מדינת ישראל היא מדינה חמה ולכן יש לנו קולטי שמש רבים, אך בחורף צריך לעזור לקולטנים לעבוד ואת זה עושים על ידי ניקוי דודי השמש מאבק ולכלוך. גם את הגינה שלנו כדאי להכין לחורף, בעיקר כדי למנוע הצפות ובעיות שיפגעו בגידולים ובנראות. הבדיקה הקלאסית היא פשוט ניקיון ומעבר על הגינה כדי להבחין במקומות שבהם הניקוז חסום או פגום, ומובן שגם בעיות צנרת והשקייה שיש לתקן.

 • בדיקות חשמל
  החשמל הוא החשוד המיידי בלעשות בעיות בחורף. מערכת החשמל היא זו שעלולה להיפגע ממזג אוויר סוער וכפועל יוצא מכך לפגוע במכשירים החשמליים שיש לנו בבית. שווה לבדוק את ארון החשמל (מובן שבעזרת איש מקצוע) ואת ממסר הפחת שבו. עוד דבר שאפשר ורצוי לעשות זה להתקין מערכת אל פסק בבית שתשמור על המכשירים החשמליים.

במאמר הבא תמצאו השוואה בין חומרי האיטום הטובים ביותר שיעזרו לכם לבצע את המשימות שתגלו בבדיקות הבית לקראת החורף. אצלנו במרזבית תוכלו למצוא את כל חומרי הגלם וחומרי האיטום המומלצים והאיכותיים ביותר כדי להבטיח שביתכם מוכן לקראת החורף הקרב ובא.

יש לך שאלה לגבי מוצר?

מלא את הפרטים ונציג יחזור אלייך בהקדם.