למה מומלץ להשתמש בחומרי ברזל ואלומיניום לגינה של הבית?

שנים רבות שאנחנו לוקחים כמובן מאליו את העובדה שבכל הקשור לגינה אנחנו משתמשים בחומרי ברזל ואלומיניום. אבל לא תמיד אנחנו עוצרים לחשוב מה הסיבה לכך ועוד יותר מכך, אנחנו לא מנסים למצוא פתרונות אלטרנטיביים שאולי יהיו אפקטיביים יותר. במאמר זה אנחנו הולכים לבחור מדוע מומלץ להשתמש בחומרי ברזל ואלומיניום לגינה ותוך כדי גם אנחנו עומדים לבחון האם החלופות שיש בשוק באמת מהוות אלטרנטיבה.

מה היתרון שבשימוש במוצרי ברזל לגינה?

התכונות שיש לברזל נחשבות לאיכותיות ועמידות יותר מאשר התכונות שיש למוצרי האלומיניום, בדיקות המעבדה מוכיחות כי חוזקת הברזל היא בערך פי חמישה מזו של האלומיניום. גדרות ברזל נחשבות לכאלו אשר מאפשרות גמישות עבודתית גבוהה, במקביל לעמידות רבת שנים. מחיר הברזל מהווה גם הוא פקטור מכריע ובאופן כללי אפשר להגיד כי מחירה של גדר ברזל זול יותר מאשר מחירה של גדר אלומיניום. אך מה שאולי נחשב לאלמנט ולפקטור מכריע יותר הוא עניין העיצוב, אשר בזכות התכונות האלסטיות של הברזל אפשר לעצב אות בצורה חופשית יותר מאשר את האלומיניום. כל הגורמים האלו היו אמורים להפוך את הברזל לחומר הגלם המושלם ביותר בעבור הגינה, אך החיסרון היחידי של הברזל הוא גם העיקרי שבחומר גלם זה.

ברזל הוא חומר גלם אשר מגע עם האוויר והמים עושה לו רע וללא טיפול מונע מקדים הוא עתיד פשוט להיעלם עם השנים. כמובן שיש בשוק פתרונות נפלאים כמו ציפוי באבץ או מריחה של חומר הגנה ייעודי, אך חשוב להיות מודעים לחיסרון הזה שבשימוש במוצרי ברזל לגינה.

למה משתמשים בברזל ואלומיניום בגינה

מה היתרון של שימוש באלומיניום לגינה?

בניגוד לגדרות הברזל שדיברנו עליהן בחלק הקודם, גדרות אלומיניום ומוצרי אלומיניום לא מפתחים קורוזיה במרוצת השנים והמגע עם החמצן לא מעורר בהן תגובות כימיות שעלולות להביא להיעלמותן. משקלן של גדרות אלומיניום גם הוא קל יותר מאשר משקלן של גדרות ברזל, אך מה שהופך את האלומיניום לחומר גלם כל כך פופולרי היא ללא ספק העובדה שהוא אינו דורש תחזוקה מיוחדת. המחיר של גדרות אלומיניום, בדומה לזה של גדר ברזל, גם הוא לא גבוה במיוחד והנוחות התפעולית שבהקמתו מאפשרת לכל אחד ואחת להקים גדר לבית מאלומיניום כפרויקט D.I.Y.

ברזל ואלומיניום נחשבים שניהם לחומרי גלם נהדרים בעבור החצר והגינה הביתית. אומנם לשניהם יש מראה מתכתי אשר יכול שלא להתאים לעיצובים מסוימים, אך שלא בדומה לגדרות עץ אף מזיק לא ידגור ויקנן בגדר המתכתית. לא בכדי הפכו שני חומרי הגלם האלו לנפוצים ביותר בגינות פרטיות וציבוריות ובהשוואה לפתרונות הטכנולוגיים שעליהם עובדים כמה יצרנים, אפשר להגיד כי המחיר הנמוך של חומרי הגלם הללו ימשיך להוות את אחד מהגורמים המשפיעים ביותר על תפוצתם.

איפה קונים ברזל וגדרות אלומיניום איכותיים?

אומנם קיימים ברחבי הארץ הרבה ספקים ויצרנים של ברזל ואלומיניום, אך אצלנו במרזבית תמצאו לא רק את המגוון הרחב והאיכותי ביותר, אלא מעל הכול תמצאו צוות עובדים מסור שידע להעניק לכם את השירות האישי והטוב ביותר. היכנסו עוד היום לאחד מהסניפים שלנו, או בקרו באתר האינטרנט שלנו, כדי להתרשם מקטלוג חומרי הגלם הגדול ביותר לענף הבניה בישראל וצרו איתנו קשר כדי לקבל הצעת מחיר בעבור משלוח של כל החומר הדרוש לך עד לפתח אתר הבניה. אנחנו מתחייבים תמיד לספק את השירות המקצועי והמסור ביותר, לצד הציוד הטוב ביותר. אז הצטרפו עוד היום למשפחת מרזבית ותיהנו מכל מה שיש לנו להציע לקבלנים, בנאים, שיפוצניקים, אדריכלים וכל מי שמתעסק בכל דרך שהיא בבניין.

יש לך שאלה לגבי מוצר?

מלא את הפרטים ונציג יחזור אלייך בהקדם.