שיטות כיפוף פחים וטכנולוגיות חדישות

ענף הבניה כיום מובנה ברובו על שימוש נרחב בפח כחומר גלם מרכזי, הפח צבר פופולריות רבה משום היותו זול, ניתן לעיבוד בקלות ותכונות הבידוד שלו. בניגוד לשיטות בניה וחומרי גלם אחרים הפח מאפשר בצורה קלה ופשוטה לייצר כל תצורה רצויה. על מנת להגיע לכך עולם כיפוף הפחים חווה בשנים האחרונות תהפוכות ושינויים בצוותא עם החידושים הטכנולוגים המתקדמים ביותר.

טכנולוגיות חיתוך ועיבוד פחים

  1. ניקוב- באמצעות מכונה אשר מרכזה הינו כלי ניקוב ניתן לבצע פעולת ניקוב על הפח על פי התצורה הרצויה, זוהי אחת משיטות כיפוף הפחים הזולות ביותר אשר ניתן למצוא כיום בשוק אך פעולה זו מוגבלת בעובי חומר הגלם.
  2. לייזר- באמצעות שימוש בלייזר ניתן לבצע עבודות כיפוף פח בכל תצורה רצויה וליהנות מרמת דיוק גבוהה. ניתן לבצע עבודות לייזר על משטחי פח בעלי עובי רב והתוצר יוצא ברמת גימור כמעט מושלמת, החיסרון היחידי הינו המחיר הרב של טכנולוגית כיפוף פחים זו.
  3. סילון מים- באמצעות זרם מים מדויק ועוצמתי ניתן לבצע עבודות חיתוך פחים על משטחי פח בעלי עובי של מעל ל20 מ"מ.
  4. כיפוף אוויר-  מדובר על אחת משיטות הכיפוף האמינות ביותר ויחסית לשיטות אחרות השיטה הזו היא לא חדשה ולא ישנה (כשמונים שנה), שיטת כיפוף הפחים באמצעות אוויר מיועדת בעיקר לאורכי פח אשר גדולים ממטר ומדובר על שיטה מהירה מאוד והיא אינה דורשת זמן רב על מנת לבצע כיפוף איכותי.
שיטות כיפוף פחים

השלבים הנוספים בכיפוף פחים

מכיוון שכיום משתמשים בכיפוף פחים לעבודות רבות ישנה חשיבות עליונה להבין את התוצר הסופי אותו מעוניינים לייצר לפני שמתחילים בעבודות הייצור שכן ישנו הבדל בין התצורה הסופית של פח אשר מיועד להיות תעלת פח לקירור או בין אם מדובר על פח אשר נועד לקירוי וחיפוי.

לאחר שבחרנו את שיטת כיפוף הפח והטכנולוגיה בה נשתמש אנו עוברים לחלק חשוב אחר בתהליך העיבוד של הפח, תכנון דרישות חומר הגלם, בעולם כיפוף הפחים קיימים שלושה סוגים של חומרי גלם עיקריים- פח בגודל של 2000X1000 , 2500X1250 , 3000X1500. (קיימים כמובן חומרים גלם אשר מגיעים בגדלים שונים משלושת הגדלים הללו אך אלו הם הגדלים הנפוצים ביותר ברחבי העולם) המטרה בחישוב ותכנון חומר הגלם היא לוודא שבסופו של התהליך נשאר עם כמות מינימלית של שאריות פח ועל ידי כך נחסוך גם בהוצאות על חומר הגלם אך גם בחסכון של זמני העבודה שכן ככל שנצטרך לעבוד על פחות חומר גלם נצטרך לבצע את פעולת הכיפוף פחות פעמים.

עיבוד פחים כיפוף

לאחר שעברנו את תהליכי התכנון והתחלנו לבצע את עבודות עיבוד הפח וכיפופו מגיע עוד שלב חשוב והוא שלב ה"גרדים". כל פעולת חיתוך וכיפוף של פח משאירה סימנים על הפח, על מנת לשפר את מראהו האסתטי של הפח עלינו לבצע פעולת ליטוש והשחזה על מנת שנוכל לוודא כי הפח עומד הן בדרישות אסתטיות והן בדרישות הבטיחות. קיימת שיטה נוספת לעיבוד הפח ושמה טרומל, זוהי פעולה מיוחדת אשר באמצעות רטט העובר בסיר מיוחד מבצעת החלקה של שטח הפנים למספר רב של פחים בעת ובעונה אחת.

חשוב מאוד לבחור בחברה מקצועית ואיכותית לביצוע עבודות כיפוף פחים שכן מדובר על חומר גלם מהותי וחשוב בתהליכי הבניה המודרניים וחברה מקצועית יכולה לסייע לכם בחסכון הוצאות כמו גם בייעוץ אודות חומר הגלם ותהליכי העיבוד שעליו לעבור על מנת להגיע לתצורה האיכותית והמדויקת בעובר הצרכים שלכם.

לכל שאלה או תהייה אתם מוזמנים לפנות אלינו במרזבית ונשמח לסייע לכם, פשוט חייגו אלינו ל- 03-9282828 או שלחו לנו הודעה באמצעות אתר האינטרנט שלנו.

[]
1 Step 1
שם מלאyour full name
טלפוןyour full name
הודעהmore details
0 /
Previous
Next
< חזרה